Wizytówką każdego mężczyzny są jego dłonie. I nie chodzi tu o wizyty u kosmetyczki co kilka dni, bo oczywiste, że mężczyzna będzie miał nie po drodze. Zresztą jest mnóstwo ciekawszych rzeczy do zrobienia. Zadziwiające jest jednak, jak Panowie zmienili perspektywę postrzegania dbania o własny wizerunek.

Nie dziwi już mężczyzna, który używa kremu do twarzy czy peelingu. Ba, cieszy. Zatem dziś kilka słów o kwestii dbania o dłonie i paznokcie. Obciąć paznokcie potrafi każdy. Czasem jednak to za mało. Na przykład, weekend spędzasz na bieganiu z pistoletem do paintballu albo depczesz pedał gazu w Jeepie w środku lasu w błocie. Jest ekstra. A wieczorem zastanawiasz się, jak pójdziesz na spotkanie z paznokciami w takim stanie. Tu wymagany jest manicure. Czy manicure męski może być prosty i szybki? Jasne! Nie kojarz go z paznokciami pełnymi błyszczących świecidełek u kobiet. Męska wersja manicure jest banalna, trwa 30 minut. Możesz go wykonać przed spotkaniem. I załatwia sprawę.

prosty i szybki manicure męski

1. Nie będziesz jedynym facetem w salonie kosmetycznym. Minęły czasy stereotypu o wyłączności tego miejsca dla kobiet. Mężczyźni chodzą do fryzjera, do barbera i do kosmetyczki.
2. Manicure trwa dosłownie tyle, ile zajmuje Ci wymiana świec w aucie.

Manicure męski krok po  kroku


Krok 1:

Manicurzystka skraca paznokcie, nadaje im kształt. Wyrównuje powierzchnie paznokci. Kolejnym krokiem jest kąpiel wodna, dzięki czemu zmiękczamy skórki. Nakładamy na skórki preparat ułatwiający ich usunięcie. Te, które są bardzo widoczne, wycinamy za pomocą cążek.

wyrównanie powierzchni paznokcia i usuwanie skórek, aby wykonać manicure męski

Krok 2:

W zależności od naszych preferencji, mamy do wyboru dwie formy wykończenia manicure. Pierwszą z nich jest użycie matowego preparatu, który nawilża i odżywia paznokcie. Pozostawia na paznokciach tylko matowy, niewidoczny film. Drugą możliwością jest wypolerowanie płytki za pomocą polerki. Płytka pozostanie wyrównana i delikatnie nabłyszczona.

preparat do odżywiania paznokci do manicure męskiego

Krok 3:

Ostatnim etapem jest wsmarowanie kremu do rąk w dłonie. Dla Panów, którzy nie przepadają za „mazidłami”, warto wybrać lekką wersję preparatu.

krem do rąk na dłonie

Gotowe.

Zadbaj o swój wizerunek i zobacz, że manicure męski wcale nie jest taki straszny 😉
[Zarezerwuj manicure męski]