Oto jesteśmy dla Was Panowie

Bo my faceci musimy trzymać się razem. I nie chodzi tylko o wspólne wyjście na drinka czy poradę dotyczącą kobiety. Także w kwestii nowinek modowych czy stylizacji włosów i pielęgnacji ciała powinniśmy móc pogadać z innym mężczyzną.

Zacznijmy od początku. Jesteśmy z Marsa. Zgodzę się. Nasz świat kręci się wokół innych potrzeb niż te kobiece. A może jednak nie do końca, czasem pokrywamy się z płcią piękną. Jednak dla nas kolor niebieski to niebieski, a dla pań to pruski granat, kobaltowy, turkusowy. Apropos, tej zimy znalazłem genialny wełniany płaszcz w kolorze pruskiego granatu. Upss. A jednak się mylę. Ale to akurat cieszy. Dla niewtajemniczonych zdjęcie koloru poniżej.

zdjęcie proszku kobaltowego

Mężczyźni zaczęli dbać o siebie. I efekty tego postaram się Wam przybliżyć. W zasadzie związane nie tylko ze stylizacją włosów. Poruszymy tematy o pielęgnacji brody, o męskim manicure. Każdy mężczyzna powinien zwracać uwagę na to, co nosi na głowie. I nie chodzi tylko o modne nakrycie głowy.

 

Przedstawię Wam 3 najlepsze strzyżenia 2018 roku.

Klasyka zawsze w cenie

Klasyczne męskie cięcie to kluczowe hasło w stylizacji męskich włosów. Nie od dziś wiadomo, że klasyka żyje wiecznie. Stopniowanie długości po bokach i z tyłu głowy oraz pozostawienie dłuższej góry to cechy charakterystyczne tej fryzury. Włosy będą się lepiej układały, gdy góra głowy będzie pocieniowana. Zaletą tej fryzury jest możliwość „manewrowania” nią samemu w domu. Na biznesowe spotkanie, przedziałek może być delikatniej zaznaczony, gdy jednak wychodzisz wieczorem ze znajomymi- wyraźnie zaznacz jego linie i dodatkowo nabłyszcz kosmetykiem do stylizacji włosów.

 

Rada : Przy tej fryzurze warto użyć kosmetyków do stylizacji włosów – jeśli chcesz nadać odpowiedniej struktury sięgnij po pomady. Dla bardziej casualowego efektu, górę możesz zaczesać na bok lub pozostawić lekko zwichrzoną. Klasyka jednak pozostawia włosy zaczesane na jeden z boków.

Ekstrawagancja w męskim wydaniu

 

Chyba jeden z lepszych trendów tego sezonu. Pozostawienie dłuższej góry, nadanie wyraźnych warstw we fryzurze i bardzo krótko po bokach i z tyłu. Taka fryzura będzie idealna dla osób z pociągłą twarzą. Jeśli posiadasz owalną twarz, dzięki tej stylizacji możesz optycznie wydłużyć owal twarzy.

Rada : Taka fryzura nie będzie odpowiednia dla Panów posiadających zakola.

Aktywna męska strona

Moda na drwala od dłuższego czasu zabawiła w męskim świecie fryzur. Sama forma tej stylizacji jest bardzo wygodna, a zarazem świetnie wygląda u osób aktywnych i biegających między salą treningową, a spotkaniem biznesowym. Fryzura z krótszymi bokami i dłuższą górą. Zarost dodaje tej stylizacji charakteru. Posiadacze pociągłej twarzy mogą niepotrzebnie jeszcze ją wydłużyć.

Rada : Gdy Twoja fryzura wygląda jak powyżej, pamiętaj, że zarost i broda jest jej nieodzowną częścią. Pielęgnuj swoją brodę w domu używając olejków oraz regularnie odwiedzaj swojego stylistę, aby nadać jej odpowiedni kształt.

Już wkrótce : pielęgnacja męskich dłoni, czyli co mężczyzna powinien zrobić ze swoimi paznokciami.